6 Şubat 2014 Perşembe

ARMANI Sİ PARFÜM YORUMU

               Bu müthiş parfümle tanışıp test edeli yaklaşık 2 ay gibi bir zaman oldu ancak post unu yeni yazabiliyorum.Evet başlıktan da anladığınız gibi Armani Si parfümden bahsediyorum.
              Kokunun dış karton kabı soft bir sarı pudra rengi karışımı bir ton.Şimdi sana ne kutusundan biraz sonra zaten kaldırıp atmayacak mısın? demeyin. Çünkü atmıycam.Neden mi?Açıklayayım: aynı zamanda birden fazla parfüm kullanabiliyorum.Parfüm seçimimi gideceğim yere, gece veya gündüz olmasına yada gideceğim yerin resmiyetine göre değiştirmeyi seviyorum,bu nedenlede kokularımın bozulmadan uzun süre kalması için gün ışığı ile mümkün olduğunca az temas etmesi ve uygun ısıda durması gerekiyor.Bunu da dış kutularını saklayarak sağlıyorum.Yani kısaca kutununda makyaj masamın üstünde bir görselliği olmalı.Şimdi dönelim Armani Si parfümümüze;
 Şişesi son derece sade bir cazibeye sahip.Kapağının tutumu ve açılması kolay.50 mlt ve 100mlt seçenekleri mevcut.Sizde benim gibi hep aynı parfümü kullanmayı sevmeyenlerdenseniz 50 mlt lik olanı tercih edebilirsiniz ancak büyük boyların daha ekonomik olduğunuda unutmamak lazım.
                 parfümü ilk kokladığımda meyvemsi bir koku olduğunu düşündüm.Sanki frenk üzümünün o tatlı ve yumuşak kokusu gibi ama derinlerden bir vanilya kokusu da geliyor.Daha sonralarda vanilya kokusu belirginleşse de asla vazgeçemediğim frezya ve gül notalarınıda alınca ayrıca bir mutlu oldum.Vanilya kokusubence parfüme tatlı bir aroma katmış.
                Sonuç olarak kokunun benim tenimdeki(ki ben beyaz bir ten yapısına sahibim)son notası frezya ve gül kokusu hakim.Orta ağırlıkta ve kalıcığı ise oldukça iyi. Genellikle baharatlı kokulara ağırlık vermeyi seven Armani için farklı bir parfüm olmuş diyebilirim.
                 Doğru makyaj ve doğru giysi ile hem gece hemde gündüz rahatlıkla kullanılabilecek bir ürün.Uygun zaman geldiğinde kesinlikle kolleksiyonuma bir tane katmayı düşünüyorum.:))))))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder