10 Ekim 2014 Cuma

OKUDUM:BÜKRE

                Sonunda bir kitap daha bitirebildim.Yapısı nedeniyle elimde bir epey süründü ama şükürler olsun yarım bırakmadan tamamlayabildim.
                     Kitabın Yazarı: Kahraman Tazeoğlu
                     Yayın evi: Destek Yayınları
                     Kitap Türü: Yerli Romanlar
                     Yayınlandığı Yıl: 2013
                     Sayfa Sayısı: 304

                     Arka kapak yazısı:Güzellik, bakmayı bilen gözdedir sevgilim. Artık kendime layık olanı seçebiliyorum sayende. Bir insanın gözlerine bakıp, kalbini görebiliyorum her seferinde. Eskisi gibi değilim. Neden mi senden çok daha öndeyim? Herkesin dünyası kendi gördüğü kadardır sevgilim. Sen önüne bakarken, ben uzakları ezberledim. Sen olup bitenlerle ilgilenirken, ben olmayanın izindeydim.

Çivi çiviyi sökermiş, yalnızlığı kanatan hüzünlü şarkılar, yalnızlığa iyi gelirmiş. İşte ben bu şekilde hayata karşı direndim. Keşke bana akıl vereceğine, aklımı alacak kadar beni sevseydin. Ben, bir çocukluk edip büyüdüm işte! Sen büyümüşsün ama doğmamışsın bile. Ben, senin doğrundum sevgili. Ötekiler gelip geçerdi. Sen doğru olanı değil, geçerli olanı seçtin. Terk etmek kazanan olmaya yeter zannettin.

Bana, bir veba busesi bırakıp gittin; bak şimdi yerini başkaları aldı. Bu aşkın vebası sende, busesi bende kaldı. Seçtiğin yolda sana mutluluklar diliyorum. Unutmak alışmaktır. Unutursun demiyorum… Ama alışacaksın biliyorum.
                           Benim yorumum:Biliyorum emeğe saygı duymak lazım ama tek kelime ile ben beğenmedim.Kitaptaki dialoglar edebi olmak adına bana çok zorlama geldi.Baştan sona kadar kitabın hiç bir yerinde konunun içine dahil olamadım.Konunun baş ve sonu bir şekilde bir birine bağlanmış ama ortadaki kısa kısa bölümlerde kim kime yazmış, ne zaman yazmış, neye cevaben yazmış anlayamadım.Konuyu  çok sıradan buldum.Ayrıca yaşanılan duygular ve yazışmalar bana çok abartılı ve günlük yaşamdan uzak geldi.Kitabı bir tanıdığımdan ödünç almıştım.İyi ki para verip almamışım kendimi dah kötü hissederdim.
                       Yazarın okuduğum tek ve ilk kitabı olduğu için diğerleri ile kıyaslama yapamıyorum. Kahraman Tazeoğlu nun başka bir eserini okumak için bir epey düşünürüm herhalde.....
                        Sevgiyle kalın.........

1 yorum:

  1. Kesinlikle söylediğin her şeye katılıyorum. Ben de okumuştum ve hiç beğenmedim...

    YanıtlaSil